Автомобільна запаска може стати порятунком при аварії на дорозі. Коли в автомобілі є запасне колесо та необхідні інструменти для його заміни, ви можете спокійно продовжити подорож і самостійно замінити пошкоджене колесо. Однак іноді запасне колесо не схоже на інші шини вашого автомобіля. У цьому випадку це лише тимчасове рішення, не призначене для тривалих подорожей.
Різні види запасних колес
Існують різні типи запасних колес залежно від їх розміру та того, чи призначені вони лише для тимчасового використання. Замість запасного колеса в автомобілі також може бути ремкомплект для усунення дрібних пошкоджень:
- Повнорозмірне запасне колесо має той самий розмір, що й інші шини вашого автомобіля. Запасне колесо такого ж розміру можна використовувати для заміни пошкодженого колеса, але воно займає багато місця в автомобілі.
- Розмір запасного колеса може відрізнятися від інших шин у вашому автомобілі, але лише у випадку тимчасового використання. Такий вид запасних шин можна використовувати, поки пошкоджену шину не буде замінено справною. Варто пам’ятати, що маленька запасна шина не підходить до повнорозмірного колеса, а є тимчасовим допоміжним засобом, призначеним для їзди лише у надзвичайних ситуаціях. Цей тип запасного колеса також має обмеження швидкості, і на ньому не можна їхати понад 80 км/год, що зазвичай написано безпосередньо на запасному колесі, на відміну від запасного колеса відповідного розміру. Однак менша шина займає менше місця в автомобілі, ніж повнорозмірна запаска.
- Щоб зменшити вагу та заощадити місце, яке зазвичай займає запасне колесо, багато автомобілів можуть взагалі його не мати. Натомість автомобіль поставляється з ремонтним набором, який можна використовувати для усунення незначних пошкоджень шин. У цьому випадку не забудьте перевірити ремкомплект і термін його придатності. Якщо у вашому автомобілі є ремкомплект замість запасного колеса, ознайомтеся з інструкцією щодо його використанням на випадок, якщо він знадобиться для ремонту шини. Як і тимчасове запасне колесо, латання шини є тимчасовим рішенням при пошкодженні шини.
Вибір запасного колеса для перевезення в автомобілі залежить від того, чи достатньо місця в багажному відділенні для зберігання повноцінного запасного колеса. Багато водіїв також намагаються уникнути додаткової ваги запасного колеса в задній частині автомобіля. Якщо ви багато їздите по бездоріжжю або за містом, краще обрати відповідну запасну шину замість ремкомплекту. Повнорозмірне запасне колесо не потрібне там, де його функцію може виконати менше, а допомогу можна отримати досить швидко.
Що таке безпечні шини?
На так званих стійких до проколів або безпечних шинах можна їздити, навіть якщо вони проколються під час руху. Наприклад, безпечні шини від Nokian Tyres можна використовувати без тиску. У цьому випадку можна їздити з пошкодженою шиною, незважаючи на несправність, доки її не можна буде замінити на неушкоджену.
Залежно від завантаженості автомобіля, зі спущеною безпечною шиною Nokian Tyres Flat Run можна проїхати 50-150 кілометрів. Рекомендована максимальна швидкість становить 80 км/год і 50 км/год на слизькій дорозі. Дізнайтеся більше про технологію Flat Run від Nokian Tyres.
Коли час купувати нову запасну шину?
Навіть якщо запасне колесо просто лежить у багвжнику автомобіля, його термін придатності обмежений. Крім того, слід регулярно перевіряти стан запасного колеса, щоб у разі потреби воно було готове до використання.
На початку кожного сезону перевіряйте тиск повітря та глибину протектора запасного колеса. Мінімальна допустима глибина протектора для літніх шин становить 1,6 мм і 3 мм для зимових шин. Однак це мінімально допустима глибина протектора, а не рекомендації щодо безпечного водіння. Шину слід замінити на нову задовго до того, як її глибина протектора наблизиться до встановленого законом мінімуму.
Перевіряючи тиск повітря в запасному колесі, бажано додати трохи більше повітря, ніж зазвичай. Це пояснюється тим, що тиск повітря в запасному колесі з часом зменшується, навіть якщо на ньому не їздити. Крім того, пам’ятайте про тиск в шинах інших шин, оскільки їзда з неправильним тиском у шинах може передчасно зносити шини та навіть призвести до їх пошкодження. Бажано використовувати дещо вищий тиск у зимових шинах порівняно з літніми.
Окрім стану шин, важливо пам’ятати про вік і старіння шин. Стан і ходові якості шин погіршуються з часом, навіть якщо ними не користуються. Дату виробництва шини можна перевірити за маркуванням на боковинах, яке вказує тиждень і рік виробництва шини. Максимальний термін служби шини становить шість років, а загальний вік — 10 років, незалежно від того, як довго шина використовувалася.
Якщо ви не впевнені в стані своєї запасної шини, завжди краще оновити шину на нову, а не гадати, чи можна її ще використовувати. Обираючи запасне колесо для автомобіля, в першу чергу зверніть увагу на його розмір. Ви можете дізнатися розмір поточних шин за маркуванням на боковині. Ознайомтеся з асортиментом зимових і літніх шин Nokian Tyres онлайн. Ви можете знайти відповідні шини для свого автомобіля за допомогою пошуку на веб-сайті.
Будь ласка, пам'ятайте, що водій несе відповідальність за те, щоб його шини були безпечними і підходили для його автомобіля, а також за дотримання рекомендацій виробника автомобіля щодо належного використання та обслуговування. Зверніться до найближчого дилера Nokian Tyres dealer або до виробника автомобіля за конкретною порадою.