Тиск повітря в шинах впливає як на безпеку водіння, так і на довговічність шин. Тому важливо регулярно перевіряти тиск повітря та підтримувати його на рівні, рекомендованому виробником автомобіля. Температура також відіграє важливу роль у тому, як ваші шини зберігають тиск повітря. Візьміть це до уваги, особливо в холодну погоду, і відрегулюйте тиск у зимових шинах відповідно до морозу.
Використовуйте вищий тиск у шинах взимку
Температура безпосередньо впливає на тиск у шинах взимку: коли погода стає холоднішою, тиск у шинах знижується. У шинах легкових автомобілів тиск у шинах падає приблизно на 0,1 бар на кожні десять градусів температури. Тому рекомендується підтримувати тиск повітря в зимових шинах на 0,2 бар вищий, ніж у літніх.
Виробники транспортних засобів можуть надавати окремі рекомендації щодо тиску в зимових і літніх шинах. Завжди дотримуйтесь рекомендацій виробника, якщо вони доступні. Якщо для зимових шин не вказано окремий рекомендований тиск, додайте 0,2 бар до рекомендованого тиску повітря взимку. Ви можете знайти рекомендації щодо атмосферного тиску, наприклад:
- На водійській двері
- На наліпці на кришці паливного бака
- У інструкції до транспортного засобу
У рекомендаціях від виробника транспортного засобу
Регулярно вимірюйте тиск у шинах, особливо в холодну погоду
Тиск у шинах дещо знижується за будь-яких умов, і це особливо помітно в холодну погоду та при коливанні температури. Перевіряйте тиск у шинах принаймні раз на місяць, щоб підтримувати його на потрібному рівні. Крім того, перевіряйте тиск у шинах щоразу, коли їдете з великим вантажем або коли збираєтесь у довгу поїздку. Зауважте, що якщо ви подорожуєте Європою, правила щодо зимових шин можуть відрізнятися в різних країнах.
Вимірюйте тиск у холодних шинах, щоб отримати більш достовірний результат. Шини нагріваються під час руху, тому тиск повітря бажано виміряти перед поїздкою. Бажано вимірювати тиск, коли автомобіль ще не проїхав більше кількох кілометрів.
Також зверніть увагу, що якщо ви перевіряєте тиск у шинах, наприклад, у теплому гаражі, взимку він легко може залишатися занадто низьким для зовнішніх погодних умов. Температура в гаражі може бути близько +20 °C, а при зовнішній температурі -10 °C різниця температур становить вже 30 °C. У цьому випадку тиск повітря в шині має бути на 0,3 бар вищим.
Низький тиск у шинах спричинити проблеми
Занадто низький тиск у шинах може спричинити різні проблеми для водія. Недостатньо накачані шини починають нерівномірно зношуватися, що скорочує термін їх служби. Їзда з недостатньо накачаними шинами збільшує витрату палива. Крім того, від недокачаних шин страждає реакція керма та зменшується комфорт водіння.
«Люди часто запитують, чому шини «підстрибують» під час їзди за дуже низьких температур. Це тому, що тиск повітря значно впав на морозі, і шина замерзла або охолола, залишаючи незворотні вм’ятини. Шина втрачає свою форму і не повертає її, доки належним чином не нагріється. Радимо додати трохи тиску в шинах, щоб уникнути цих проблем», — каже Матті Моррі, керівник служби технічної підтримки клієнтів Nokian Tyres.
Занадто низький тиск також подовжує гальмівний шлях і підвищує ризик аквапланування. У складних зимових умовах водіння особливо важливо подбати про засоби безпеки. Коли ви регулюєте тиск у зимових шинах до потрібного рівня, ви керуєте безпечно та економите на паливі. При цьому термін служби комплекту шин подовжується. Правильне зберігання шин також подовжує термін їх служби, тому зберігайте зимові шини влітку в сухому, прохолодному та захищеному від світла місці.
Перевірте стан шин
Ваші зимові шини зношуються рівномірно, коли тиск повітря в них знаходиться на рекомендованому рівні. Ви можете контролювати знос шин, вимірюючи глибину протектора. Шини можуть краще відводити сльоту від дороги, коли глибина протектора більша. Ведучі шини вашого автомобіля зазвичай зношуються трохи швидше, ніж вільно обертові шини. З цієї причини тим, хто багато їздить, слід за потреби повертати шини під автомобіль, щоб вирівняти знос. Коли шини починають сильно зношуватися, настав час купувати новий комплект зимових шин.
Відповідно до законодавства, глибина протектора зимових шин має бути не менше 3 мм залежно від країни. Однак характеристики безпеки шин вже значно погіршилися при досягненні мінімальних меж. Купуйте нові зимові шини, щонайпізніше, коли вони зносилися до позначки 4 мм. Якщо ви використовуєте шиповані шини взимку, стежте за станом і кількістю шипів, крім глибини протектора:
«Сьогодні зимовий сезон не означає автоматично, що на дорогах завжди буде сніг або лід. Під час їзди по сухому асфальту взимку шипи можуть легко зношуватися більше, ніж гума навколо них. Це послаблює зчеплення шини. , особливо на льоду. Коли погода стає холоднішою, а на дорогах сніг і лід, зношені та від’єднані шпильки можуть дати зворотний ефект. Це ускладнює керування автомобілем на слизькій поверхні», – пояснює Моррі.
Якщо кількість шипів на різних шинах відрізняється більш ніж на 25 відсотків, час купувати нові зимові шини. Наприклад, шиповані шини Nokian Tyres Hakkapeliitta 10 забезпечують надзвичайну безпеку навіть у складних ситуаціях.
Безпечно керуйте всю зиму
Для безпечної їзди шини повинні бути в хорошому стані. Збережіть свої шини в хорошому стані довше за допомогою цих порад:
- Регулярно перевіряйте тиск повітря. Виміряйте тиск повітря в холодних шинах і підвищте тиск на 0,2 бар взимку.
- Керуйте впевнено та спокійно. Уникайте непотрібного різкого гальмування, різкого прискорення та агресивних рухів кермом.
- Правильно зберігайте шини. Шини не зіпсуються при зберіганні в темному, сухому та добре провітрюваному приміщенні. Перевірте тиск повітря після сезонного зберігання.
Водіння взимку може бути непередбачуваним через складні умови. Тому особливо важливо стежити за тиском повітря та станом шин. Не забувайте перевіряти стан своїх шин і купувати нові шини, коли їх характеристики безпеки починають погіршуватися. Таким чином ви будете їздити безпечно та стабільно за будь-яких умов.
Будь ласка, пам'ятайте, що водій несе відповідальність за те, щоб його шини були безпечними і підходили для його автомобіля, а також за дотримання рекомендацій виробника автомобіля щодо належного використання та обслуговування. Зверніться до найближчого дилера Nokian Tyres dealer або до виробника автомобіля за конкретною порадою.