Якісні та доглянуті шини є одним із найважливіших факторів безпеки під час зимової їзди. Уникніть наслідків порушення правил дорожнього руху та небезпечних ситуацій на дорозі, переконавшись, що ваші зимові шини не зношені, ще до того, як настане зима. Незалежно від того, шиповані чи нешиповані шини на вашому автомобілі, перевіряйте їх стан хоча б під час заміни шин.
Що таке глибина протектора?
Глибина протектора шини вимірюється від її основних канавок. Це широкі канавки в середині протектора, глибина яких зменшується в міру зносу шин. Існують вимоги до зносу шин і мінімальної глибини протектора, і водіям не дозволяється поглиблювати канавки на шинах своїх автомобілів, щоб продовжити термін їх служби.
Водії можуть самі перевірити глибину протектора, наприклад, за допомогою нової гривневої монети. Їхні шини також можуть мати індикатор зносу. Індикатор зносу Nokian Tyres DSI (індикатор безпеки водіння) показує, коли шина занадто зношена та її потрібно замінити. Зимові шини також мають символ сніжинки, пов’язаний з індикатором зносу. Символ вказує на те, що шина більше не є безпечною в складних зимових умовах, коли зношується.
Яка глибина протектора вважається достатньою?
Мінімальна глибина протектора, дозволена європейським законодавством, і глибина протектора, безпечна для безпеки дорожнього руху, — це не одне й те саме. Незважаючи на те, що формально використання цих шин може бути дозволено, вони вже занадто зношені, щоб забезпечити достатнє зчеплення в складних зимових умовах. Законодавчо визначена мінімальна глибина протектора для зимових шин становить 3 мм, залежно від законів країни. Однак не рекомендується їздити на зимових шинах, якщо їх глибина протектора становить менше 4 мм.
Нові зимові шини мають глибину протектора понад 8 мм, літні – близько 8 мм. Досить глибокі канавки протектора гарантують безпеку при сльоти та акваплануванні. Ваш автомобіль також може не пройти регулярний огляд, якщо шини занадто зношені.
Термін експлуатації зимових шин – з початку листопада до кінця березня, а також коли їх використання вимагають погодні та дорожні умови. Достатня глибина протектора особливо важлива в зимових шинах, які повинні забезпечувати достатнє зчеплення на льоду, сльоті та снігу. Навіть якщо шини мають шипи або ламелі, що покращують зчеплення, цього недостатньо в складних зимових умовах і на слизькій дорозі.
Виміряйте глибину протектора шини новою гривневою монетою
Точну глибину протектора зимової шини неможливо виміряти, просто дивлячись на неї. Однак перевірити достатню глибину протектора легко в домашніх умовах без спеціальних інструментів. Нова гривнева монета – це все, що вам потрібно. Срібний зовнішній край монети має ширину 4 мм. Якщо ця срібляста кромка прихована, коли вона поміщена в основну канавку протектора зимової шини, на шині залишилося достатньо протектора.
Вік зимових шин також має значення
У новеньких зимових шинах глибина протектора більше 8 мм. Однак не можна спиратися лише на глибинк протектора, і водій також повинен враховувати вік шини. Зі старінням шини погіршуються зчеплення суміші протектора.
Загальна рекомендація щодо віку шин становить 6 років використання та загальний вік 10 років. Загальний вік можна виміряти за датою виробництва шини, яку можна перевірити за маркуванням на бічній стінці. Перші дві цифри цього маркування вказують на тиждень виробництва шини, а остання - на рік випуску. Навіть якщо з моменту виробництва шини минуло менше 10 років, в ідеалі її термін служби повинен складати максимум шість років. Однак не завжди легко оцінити стан ваших шин виключно за віком, а зчеплення та ходові характеристики шини можуть значно погіршитися навіть до шестирічної позначки.
Хороший спосіб продовжити термін служби зимової гуми – змінювати її положення щоразу, коли замінюєте шини з літніх на зимові і навпаки. Зазвичай ведучі шини транспортного засобу зношуються приблизно вдвічі швидше, ніж шини вільного кочення, тому своєчасна заміна шин під автомобілем значно покращує загальний пробіг шин.
Зимовий чекліст водія
- Існують мінімальні вимоги до глибини протектора шин. Для літніх шин це 1,6 мм, а для зимових – 3 мм, залежно від країни. Завжди перевіряйте закони та правила країни, в якій проживаєте. Перевірте вимоги також, якщо ви плануєте подорожувати в інші країни протягом зимового сезону.
- Навіть якщо глибина протектора шин все ще є достатньою з точки зору закону, характеристики як літніх, так і зимових шин починають погіршуватися, коли шини зношуються.
- Глибину протектора можна перевірити вдома, наприклад новою гривневою монетою. Шини також можуть мати індикатор зносу, який повідомляє про глибину протектора.
- Окрім глибини протектора ваших шин, рік їх виготовлення та термін служби також впливають на їх стан і безпеку.
- Перевірте маркування шин. Зимові шини мають європейське маркування шин щодо зчеплення на снігу та льоду.
Будь ласка, пам'ятайте, що водій несе відповідальність за те, щоб його шини були безпечними і підходили для його автомобіля, а також за дотримання рекомендацій виробника автомобіля щодо належного використання та обслуговування. Зверніться до найближчого дилера Nokian Tyres dealer або до виробника автомобіля за конкретною порадою.