вт жовтня 28 10:47 2014
в категорії
Корпоративні новини
Чи потрібні якісні зимові шини для вживаних чи старих автомобілів?
Деякі, водії вважають, що не варто купувати нові зимові шини для вживаного автомобіля. Проте зношені зимові шини, строк використання яких вже майже на межі, являють собою значну небезпеку.
Багато хто з водіїв вважає, що для економії витрат, нові зимові шини для старої чи другої сімейної машини не потрібні. Проте, в аспекті безпеки, поєднання старої машини та старих зимових шин є небезпечним.
«Безпека має бути на першому місці, особливо коли в салоні автомобіля знаходяться діти. Як правило, старі машини не оснащені системою ABS. Також більшість застарілих моделей не оснащені системою курсової стійкості автомобіля (ESP). Тому якісні шини для вживаних автомобілів навіть більш важливі, ніж для нових, в яких є автоматичні системи, що виконують деякі функції замість водія. По мірі зношення шини, глибина канавок протектора зменшується, а сила зчеплення слабшає, тому шина може почати ковзати. Відповідно, збільшується ймовірність аквапланування », - зазначає Матті Морри, директор департаменту технічної підтримки компанії Nokian Tyres.
Затвердіння гумової суміші
Зимові шини часто пропонують в якості бонусу покупцям нових як нових автомобілів, так і машин, що були у використанні. Дуже важливо перевірити їх термін придатності та якість до настання зими.
– «Маркування розміру на боковині шини повинне відповідати розміру оригінальної літньої шини. Шина повинна мати достатню глибину канавки; для безпечної їзди вона повинна бути як мінімум 4 міліметри. Варто перевірити наявність всіх шипів та надійність кріплення до шини. А також необхідно перевірити вік шин, що зазначається у чотирьохзначному коді (маркування DOT) на боковій поверхні.
Якщо код, наприклад, 3012, це означає, що шина була виготовлена на 30-му тижні 2012 року. Рекомендований строк експлуатації автомобільної шини складає шість років. Якщо автомобіль експлуатується рідко, цей термін може бути продовжений і до 10 років. Компоненти гуми шин з часом роблять її твердішою, що зменшує їх зчеплення на крижаній чи слизькій поверхні.
-«У зимових шинах преміум-класу використовуються спеціальні гумові суміші, які зберігають свої властивості в широкому діапазоні температур. Це дозволяє забезпечувати однаково надійне зчеплення на слизькому, засніженому і мокрому дорожньому покритті »,
Правильний тиск у шинах
У зимовий час необхідно регулярно перевіряти тиск в шинах. «Це найважливіше, на що слід звертати увагу. Рівень тиску в шинах рекомендується перевіряти раз на 3 тижні », - радить М. Моррі.
Внутрішній тиск слід вимірювати, коли шини холодні, а не відразу після їзди, коли вони нагріваються. Коли температура повітря знижується нижче нуля, тиск також знижується і повинен бути на 0,2 бар (20 кПа) вище показника для літніх шин. Вам також слід пам’ятати про вплив погодних умов під час регулювання тиску у шинах у теплому гаражі. Внутрішній тиск у зимових шинах повинен бути дещо вищим, щоб забезпечити стабільну та логічну поведінку шин.
Слід пам'ятати, що в передньопривідних автомобілях навантаження на передні колеса дещо інтенсивніше, ніж на задні. Тому шини на передніх колесах зношуються майже вдвічі швидше. Фахівці рекомендують періодично проводити ротацію шин з передньої осі на задню. Це дозволить забезпечити рівномірний знос протектора шин, а значить, збільшити безпеку і комфорт водіння.
Для більшої безпеки на дорогах встановлюйте кращу пару шин на провідну вісь автомобіля. Тим самим ви поліпшите керованість автомобіля в екстремальних умовах.
Рекомендації по догляду за зимовими шинами:
З метою безпечного управління на дорогах навіть для уживаного автомобіля купуйте високоякісні зимові шини, протестовані в умовах суворої північної зими.
- Перевіряйте розмір, вік, глибину канавок і стан шипів на ваших зимових шинах.
- Завжди купуйте нові зимові шини, якщо глибина канавок стала меншою чотирьох міліметрів, або якщо ви інтенсивно використовували шини протягом шести років.
- Перевіряйте внутрішній тиск ваших шин приблизно кожні три тижні. Взимку тиск повинен бути приблизно на 0,2 бар (20 кПа) вище, ніж влітку.
- Міняйте шини з задніх коліс на передні і навпаки як мінімум раз на сезон. Це забезпечить рівномірний знос шин.
- Якщо ви не користуєтеся шинами, зберігайте їх у прохолодному вентильованому місці, якомога далі від сонячного світла та розчинників.
- Міняючи шини, перевіряйте напрямок їхнього обертання.
- Завжди встановлюйте менш зношені шини на ведучу вісь автомобіля. Це дозволить забезпечити надійне поперечне зчеплення з дорожнім покриттям в екстремальних умовах.
Додаткова інформація:
Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 220 12 20
факс. +38 044 220 12 21
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.ua